Společnost Nintendo pracuje na nové herní konzoli

Nintendo již plánuje nástupce mimořádně populární konzole Switch, napsal web Business Insider.

Vedení také uvedlo, že Nintendo Switch je ve střední fázi svého životního cyklu, přičemž budoucí prodeje podpoří nový Switch OLED model ve spojení s významnými nadcházejícími herními verzemi. Prodeje konzole Switch však meziročně klesly. Ještě důležitější je, že Switch bude od března příštího roku pět let starou konzolí. Dokonce i nedávno vydaný „OLED model“ konzole s větší a zářivější obrazovkou je poháněn stejnou, léta starou herní technologií.

Historie uvádění herních konzolí na trh samotnou společností Nintendo zpochybňuje tvrzení o životním cyklu „Switche“. Od roku 1983, kdy se objevil původní zábavní systém Nintendo Entertainment System, až do roku 2017, kdy se objevilo Nintendo Switch, vydává společnost novou herní konzoli každých pět let.

To se ale netýká kapesních konzolí. Pokud by tomu tak bylo, zvýšila by se frekvence uvádění herních konzolí na trh. Prohlášení Nintenda možná podkopává skutečnost, že společnost zatím neoznámila žádné oficiální plány na nástupce Switche. Dva roky před uvedením Switche na trh oznámil bývalý prezident společnosti Nintendo Satoru Iwata nejasné plány na Nintendo NX. To je velmi důležité, protože tvůrci her potřebují čas na vývoj her pro nový hardware. Zatím se však neobjevily žádné důvěryhodné zvěsti o příští konzoli Nintenda – úniky, které by pocházely od lidí mimo Nintendo, kteří se dostali k prototypu hardwaru.

Co však víme je, že Nintendo plánuje uvést na trh svou příští herní konzoli se stejným přístupem integrovaného hardwaru a softwaru jako v minulosti. Pro vás to znamená, že společnost Nintendo bude i nadále vyrábět herní konzole, doprovodný operační systém a jedny z nejlepších her pro tuto konzoli.

Zdroj: businessindsider.de