Huawei vytváří vlastní herní konzoli

Čínský gigant vyzve takové giganty ve světě digitální zábavy, jako jsou Microsoft Xbox a Sony PlayStation. Alespoň to je výsledek zpráv ze služby HuaweiCentral, která se specializuje na témata týkající se zařízení společnosti.

Podle neoficiálních informací hodlá Huawei bojovat za dynamicky rostoucí trh hráčů a letos chce uvést na trh první modely herních konzol. Jde o herní notebooky. Společnost působí na trhu notebooků krátkou dobu a nyní by si ráda vyzkoušela perspektivu počítačového výklenku pro hráče.

To však není konec, protože HuaweiCentral uvádí, že společnost chce také prodávat své vlastní herní konzole. Tento segment pro Huawei by byl úplnou novinkou. Web neříká, kdy se debut uskuteční, ale očekává se letošní rok.

Odváží se Huawei skutečně konkurovat Sony a Microsoftu na trhu s konzolemi? Čínský gigant již několikrát ukázal, že se ho dominance gigantů nebojí (vytvořil si vlastní obchod s aplikacemi, alternativu k Google Play nebo svůj vlastní operační systém pro mobilní zařízení, konkurenční Android).

Zatím žádné podrobnosti o hardwarových specifikacích Huawei pro hráče nemáme.