Společnost Apple má po zrušení vývoje automobilu v plánu vyrábět domácí roboty

Na trhu jsou v současnosti velice oblíbení roboti, sloužící k vysávání včetně vysavačů s funkcí mopu. Proto velké společnosti projevují velký zájem o vývoj domácích robotů a následné uvedení novinek na trh. Jednou z firem, která by chtěla také vyrábět různé roboty do domácnosti, je firma Apple, jak píší deníky T-online a N-TV.

Dynamická společnost Apple zvažuje vstup právě do oblasti domácích robotů, poté co zrušila vývoj automobilu. Vývojáři ze společnosti Apple v současné době pracují na robotovi, který by mohl sledovat lidi v domácnosti, jak je uvedeno v dosavadních informacích. Současně by také mělo být vyvinuto stolní zařízení s pohyblivým displejem.

Apple vzdal vývoj automobilu

Zhruba po 10 letech vývoje a investovaných miliardách Apple upustil od plánování svého vlastního automobilu. Projekt měl být nazván jako Apple Car. Dalším projektem, který ve společnost zkrachoval, byl robot na mytí nádobí. Problémem měla být vysoká technická náročnost. Proto se evidentně firma Apple uchýlila ke změnám ve výzkumu.

Roboti v domácnosti byly doposud spíše sci-fi představou. Ale v už v roce 2021 představila společnost Amazon robota Astro, který umí přijímat hlasové příkazy a zobrazovat informace na displeji. Dále se také umí pohybovat po místnostech. V současné době takový robot vychází na 1 000 USD (přibližně 23 tisíc korun) a je dostupný pouze v USA.

Po této zprávě následoval krátkodobý skok v ceně akcií iRobot. Zřejmě kvůli tomu, že by Apple mohl společnost koupit a zajistit její jméno v souvislosti s iPhonem a iPadem.

Zdroj: T-online, N-TV