Sony pozastavuje prodej všech produktů v Rusku, včetně konzolí PlayStation. Zastaven je i provoz obchodu PlayStation Store

Společnost Sony se stala poslední firmou, která oznámila, že po invazi na Ukrajinu stahuje své produkty a služby z Ruska. Tento krok přichází krátce poté, co se společnost rozhodla pozastavit prodej hry Gran Turismo 7 v ruských regionech, informovali na webu Techspot.

„Sony Interactive Entertainment se připojuje k celosvětovému společenství a vyzývá k míru na Ukrajině,“ napsala společnost v prohlášení. „Pozastavili jsme veškeré dodávky softwaru a hardwaru, uvedení hry Gran Turismo 7 na trh a provoz obchodu PlayStation Store v Rusku.“

Kromě toho společnost Sony uvedla, že podpoří humanitární pomoc prostřednictvím daru ve výši v přepočtu přibližně 46 milionů korun pro Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a mezinárodní nevládní organizaci Save the Children na pomoc obětem invaze.

Seznam společností, které stahují své služby a výrobky z Ruska, se neustále rozšiřuje. Microsoft, Activision Blizzard, Epic Games, Netflix, Mastercard, Visa, Paypal, EA, Amazon, CD Projekt Red, Ubisoft, Apple a Take-Two. To jsou jen některá jména, která se rozhodla jednat.

Také společnost Nintendo uvedla svůj ruský e-shop do režimu údržby, protože platební služba, kterou používá, pozastavila zpracování rublů. Japonský herní gigant navíc v důsledku invaze odložil hru Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp.

Zdroj: techspot.com