Samsung Galaxy A02 – malý a levný smartphone s baterií 5 000 mAh

Malý smartphone s velmi dlouhou výdrží je dnes rozhodně vzácnou komoditou. Ačkoli v poslední době proběhlo mnoho premiér kompaktních modelů, jako je iPhone 12 mini nebo Google Pixel 4a, nebudeme žádného z nich nazývat vytrvalcem.

Naštěstí se v této věci v blízké budoucnosti může něco změnit. Samsung pracuje na novém nízkonákladovém modelu Galaxy A02, který podle všeho splňuje právě uvedená kritéria. Právě jsme viděli jeho původní specifikaci, ale ne každý z něj bude potěšen. Jak název sám napovídá, stále to bude zařízení pro nejméně náročné uživatele.

Samsung Galaxy A02 vynikne především malou obrazovkou a velmi pevnou baterií. Jak ale samotné pojmenování naznačuje, stále bude zařízením pro nejméně náročné uživatele.

foto / Samsung

Samsung Galaxy A02, známý také jako model SM-A025M / DS, nabídne 5,7palcovou obrazovku HD + vyrobenou v technologii IPS. Pokud jde o dnešek, jedná se o opravdu malou úhlopříčku, která by měla uspokojit příznivce praktických zařízení. Celá věc bude poháněna procesorem Qualcomm Snapdragon 450, který, i když má dobré schopnosti a dobrou energetickou účinnost, není nejnovější – jeho premiéra se konala v červnu 2017. Čip bude fungovat s 3 GB RAM.

Na zadní straně smartphonu musíme najít dvojitý fotoaparát skládající se z 13 Mpix + 2 Mpix objektivů a vpředu má být 8 Mpix Měli bychom být klidní ohledně pracovní doby nového Galaxy – 5 000 mAh buňka v kombinaci s nekomplikovaným SoC a malou obrazovkou s rozlišením HD + by měla poskytnout několik dní výkon mimo zásuvku. Jsme zvědaví na další prvky specifikace – pokud by byl na desce NFC modul, mini-jack nebo USB-C zásuvka, stal by se atraktivnějším. Je však nutná nízká cena zařízení.