Rozhovor s pomocí AI. Brýle poháněné umělou inteligencí odpoví na to, co říká ten druhý naproti vám

Máte na prvním rande trému? Srdce vám nervózně buší před důležitým pohovorem? Studenti Stanfordovy univerzity možná mají řešení, díky kterému si nikdo nebude muset lámat hlavu nad správnými slovy.

Studenti vyvinuli brýle, které poslouchají váš rozhovor a přesně vám řeknou, co máte říct dál. Student Stanfordovy univerzity Bryan Hau-Ping Chiang na Twitteru vysvětluje nově vyvinutý prototyp.

Na videu, které demonstruje schopnosti brýlí s umělou inteligencí, je vidět, jak stanfordští výzkumníci nedokážou ovládat svou radost, když klade jeden z nich otázku. Brýle otázku interpretují a s malým zpožděním přepíší odpověď a zobrazí ji na skleněné obrazovce, kterou pak druhý přečte.

Brýle jsou založeny na softwaru společnosti OpenAI, modelu pro rozpoznávání řeči a na brýlích Monocle AR, které poskytla společnost Brilliant Labs. Brýle mají také mikrofon, displej s vysokým rozlišením a kameru.

Brýle s umělou inteligencí komunikují prostřednictvím Bluetooth s webovou aplikací v hostitelském zařízení, kterým může být telefon uživatele. A když uživatel mluví nebo se zapojí do konverzace, zvuk se v reálném čase převede na text. Aplikace OpenAI Whisper pak umožňuje brýlím předávat konverzaci chatbotovi, který pak uživateli zpětně navrhuje odpovědi.

To vše se odehraje během zlomku sekundy, pokud uživatel nemá pomalé připojení k internetu. Rychlost přepisu závisí na rychlosti wifi.

Výše zobrazené brýle také nelze nosit na skutečném rande nebo pohovoru, jak tým uvádí. Prototyp je třeba vyvinout tak, aby měl dlouhou výdrž baterie, nízkou hmotnost těla, menší objem a hlavně rychlejší reakce. A pak se možná podíváme na produkt, který bude možné používat v každodenním životě. Jak výzkumníci uvádějí, je tu ještě spousta věcí k doladění, zejména až přijde multimodální GPT4″.

Zdroj: Interesting Engineering