Robot o velikosti člověka s umělou inteligencí Menteebot zvládá plnit úkoly

Ve sci-fi filmech je to běžná záležitost. Ale dnes se některé věci stávají realitou. Výrobce Mentee Robotics totiž přišel s robotem o velikosti člověka, jak píše portál Endgadged.

Takový robot má umělou inteligenci a je možné ho různě úkolovat. Také umí běhat, chodit do stran a také se dokonce i otočit. Dále také umí zvedat těžké předměty a může tomu i přizpůsobit svou chůzi. Na trhu jsou ovšem už další roboti. Například společnost Honda uvedla na trh robota Asima. Dále také společnost začíná vyrábět robota Digit a dle dostupných informací i společnost Tesla pracuje na robotovi Optimus.

Robot, jaký tu ještě nebyl

Jeden rozdíl však mezi těmito roboty je. Robot Menteebot by měl mít algoritmy umělé inteligence. Dále by měl mít vytvořen přirozený jazyk a také software. Dle firmy totiž není vázán na omezený počet příkazů a také umí vést konverzaci s lidmi. Dokáže totiž splnit obyčejnou mluvou dané příkazy. Robota je možné i příkazy učit. Stačí spustit simulovanou verzi robota skrz digitální verze úkolu. Software Menteboota pak následně dokončuje úkol znovu a znovu, dokud na to nepřijde. Tak by pak měl robot být schopen dokončit úkol v reálném světě.

Robot může dokonce i běžet, nebo třeba ladně podat nádobí, aniž by se rozbilo. Cena robota zatím nebyla zveřejněna. Menteboot by měl přijít na trh v roce 2025. Měl by být vyroben ve dvou variantách.

Zdroj: Endgadged