Řidiči automobilů Tesla už nebudou strašit chodce kozím mečením, prděním a jinými zvuky

Společnost Tesla svolává téměř 580 000 vozidel kvůli funkci zvané Boombox, která umožňuje přehrávání zvuků přes externí reproduktor. Tato funkce fungovala nejenom když auto stálo, ale také když bylo v pohybu, což nevyhovovalo Národnímu úřadu pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Podle webu Mashable, je to již šesté stažení vozidel Tesly od listopadu roku 2021. Toto je ale rozhodně vtipnější než všechny ostatní.

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) oznámil, že používání Boomboxu za jízdy může přehlušit zvuky systému varování chodců (PWS), což znamená, že vůz není v souladu s federálním standardem bezpečnosti hybridních a elektrických vozidel.

Externí reproduktory byly přidány do automobilů Tesla v roce 2019, aby byly v souladu s normami pro systém varování chodců. Potom z toho společnost Tesla udělala zábavnou funkci a nyní musí deaktivovat právě její „zábavnou“ část. Podle NHTSA, zvuk prdu nebo kozího mečení není vhodnou náhradou za standardizovaný varovný zvuk pro chodce.

V konečném důsledku bude nucena společnost Tesla deaktivovat funkci Boombox, když je vozidlo v režimech Drive, Neutral a Reverse prostřednictvím bezdrátové bezplatné aktualizace softwaru. Týká se to vozidel Tesly Model 3 (rok výroby 2017-2022), Tesla Model S (2020-2022), Tesla Model X (2020-2022) a Tesla Model Y (2020-2022).

Zdroj: mashable.com