Recyklace v přímém přenosu. Apple ukázal nový iPhone SE

Apple iPhone SE 2020 byl tak oblíbený, že se společnost Apple rozhodla, že mu dá lepší procesor z iPhonu 13 a podporu 5G sítí, píše server The Verge.

iPhone SE 2022 si zachovává své malé rozměry a 4,7palcovou obrazovku spolu s některými mohutnými rámečky, které si pamatujeme z iPhonu 6. Jeho cena je 12 490 Kč za základní 64GB model. Telefon zůstává pouze s jedním 12megapixelovým fotoaparátem se světelností f/1,8 na zadním panelu, ale díky novějšímu procesoru získává některá softwarová vylepšení v oblasti fotografování. Součástí výbavy jsou nyní technologie Deep Fusion a HDR 4, které nabízejí lepší zpracování vysoce kontrastních scén a redukci šumu.

Apple také tvrdí, že čipová sada A15 pomáhá zlepšit výdrž baterie, což nepatřilo k silným stránkám předchozího modelu SE. Apple slibuje, že nový telefon vydrží až 15 hodin přehrávání videa, až 10 hodin přehrávání streamovaného videa a až 50 hodin přehrávání zvuku. To jsou vyšší hodnoty než u předchozí generace SE.

Tento nejnovější iPhone SE si zachovává stupeň krytí IP67 pro odolnost vůči vodě a stále obsahuje snímač Touch ID pro biometrické odemykání. Apple označuje sklo předního a zadního panelu telefonu za nejodolnější sklo ve smartphonu vůbec. Předobjednávky začínají tento pátek 11. března a iPhone SE se bude dodávat 18. března.

Zdroj: theverge.com