První jednotka americké armády obdržela zbraně nové generace.

Američtí vojáci 101. výsadkové divize se stali prvními, kteří dostali armádní pušky a lehké kulomety nové generace s novým nábojem 6,8 mm. Je to poprvé po zhruba šesti desetiletích, kdy nějaká armádní jednotka dostala zcela nové ruční zbraně se zcela novou ráží munice.

V dubnu 2022 byla americká společnost Sig Sauer vybrána americkou armádou mezi konkurenty, aby dodala systém Next Generation Squad Weapons (NGSW). Původně Švýcarsko/Německá firma od roku 2020 ukončila výrobu v Evropě a pokračuje ve výrobě pouze v USA. Rodina NGSW se skládá z pušky M7 společnosti Sig, dříve známé jako XM5 a také z lehkého kulometu M250 s opaskovým zásobníkem, který je založen na stejné platformě. Obě se dodávají s odpovídajícími tlumiči.

Zbraně M7 a M250 lze volitelně spárovat s pokročilým systémem řízení palby M157 Fire Control Optic, který zvyšuje přesnost a smrtící účinek zbraní. M157 je vybaven optikou s proměnným zvětšením (zvětšení 1×8), záložní leptanou osnovou, laserovým dálkoměrem, balistickým kalkulátorem, sadou atmosférických senzorů a kompasem, což představuje zásadní vylepšení oproti druhům optiky, které jsou v současnosti vydávány pro velkou část americké armády.

Každá součást systému SIG SAUER NGSW nabízí významný pokrok ve výkonnosti zbraní na bojišti, počínaje hybridním střelivem SIG SAUER 6,8×51 – lehkým nábojem navrženým tak, aby zvládal vyšší tlaky, což vede ke zvýšení rychlosti a terminálního výkonu.

Lehký kulomet SIG SAUER s řemenovým zásobníkem (NGSW-AR) zdvojnásobuje účinný dostřel a je o 40 % lehčí než současný kulomet M249, přičemž zachovává preferovaný provoz s nábojovým pásem a snižuje citelný zpětný ráz až zvyšuje přesnost.

Pistole SIG SAUER (NGSW-R) je postavena na základech bojem prověřené platformy MCX s přidanou palebnou silou náboje 6,8×51; jak NGSW-AR, tak NGSW-R mají známou obouruční ergonomii ve stylu AR navrženou pro bezproblémový přechod ze starších zbraní na systém SIG NGSW.

Poslední součástí systému jsou tlumiče SIG SAUER nové generace pro snížení zvukové stopy.

Americká armáda již v minulosti uvedla, že zbraně M7 a M250 celkově „výrazně zlepší schopnosti vojáků, pokud jde o přesnost, dostřel a celkovou smrtelnost“. „Jsou lehké, střílejí smrtonosnější municí, zmírňují zpětný ráz, poskytují lepší výkon hlavně a obsahují integrovanou redukci hluku výstřelu a záblesku.“

Zdroj: Warzone