První alternativa k peněžence Apple je připravena dorazit do Evropy

Nový zákon EU nazvaný Digital Markets Act donutil společnost Apple, aby umožnila lidem používat na iPhonech různé obchody s aplikacemi (první z nich je již realitou) a otevřela svůj systém bezkontaktních plateb. V podstatě musí Apple umožnit ostatním platebním aplikacím používat stejnou technologii (NFC), která pohání Apple Pay. Tyto další platební aplikace se už nemohou dočkat, až začnou. První alternativa k Apple Wallet je připravena ke spuštění v EU

Apple stále ještě dolaďuje některé technické nedostatky, ale jakmile to bude hotové, britská společnost Curve tvrdí, že může začít a hned spustit svou konkurenční aplikaci Wallet. Londýnská fintechová společnost se připravuje na spuštění prvního skutečného vyzyvatele Apple Wallet. Bude to první plnohodnotná alternativa, jakmile Apple dokončí výměnu a umožní ostatním aplikacím používat k platbám čip NFC v iPhonu, jak to vyžaduje zákon EU. Společnost Curve tvrdí, že tato změna ušetří bankám miliony eur, které v současnosti odvádějí společnosti Apple na transakčních poplatcích.

Systém Curve bude fungovat následovně – nejprve si musíte stáhnout aplikaci a nastavit ji jako výchozí platební metodu. Kdykoli pak budete chtít zaplatit klepnutím na iPhone, stejně jako u Apple Pay se vám zobrazí možnost Curve. V tuto chvíli je jedinou možností pro platby klepnutím na iPhonu vlastní systém společnosti Apple, uvádí portál Phonearena.

zdroj: Phonearena