První airbagové kalhoty na světě pro motorkáře snižují riziko zranění až o 90 %. Nafouknou se při pádu

Móda je fascinující svět, v němž jsou některé kousky nepopiratelně krásné, zatímco u jiných můžeme pochybovat o jejich praktičnosti a ceně. Airbagové kalhoty vám ale mohou doslova zachránit život. Švédská společnost Mo’cycle představila první džíny s airbagem na světě.

Kalhoty Mo’cycles se při nárazu skutečně nafouknou a zmírní tak náraz při pádu z motocyklu. Podle společnosti Mo’cycle jsou kalhoty stejně pohodlné jako jakékoli běžné kalhoty, ale místo toho jsou vyrobeny z vodoodpudivé, prodyšné a oděruvzdorné tkaniny.

Airbag v kalhotách je neviditelný, dokud nedojde k jeho aktivaci při pádu. Airbagy se nakonec vyprázdní a kalhoty se vrátí do své normální velikosti. A co je ještě zajímavější, kalhoty jsou zcela opakovaně použitelné. Díky vyměnitelným kazetám CO2 mohou kalhoty zůstat praktické a módní zároveň.

Kalhoty musí být s motocyklem spojeny elastickým popruhem, který jezdci umožňuje volný pohyb a přitom je stále připevněn k motocyklu. Při detekci pádu se úvaz rozpojí, čímž se aktivují airbagy kalhot prostřednictvím pružinového pístu, který propíchne kazetu s CO2 a nafoukne airbagy dříve, než jezdec dopadne na zem. Proces je velmi rychlý, airbagy se plně nafouknou během několika milisekund, uvádí portál CyberGuy.

Airbagy jsou navrženy tak, aby chránily spodní část těla, která je při nehodách motocyklů často nejzranitelnější. Podle společnosti Mo’cycle mohou kalhoty s airbagy poskytnout až osmkrát lepší ochranu než běžné motocyklové kalhoty a bylo zjištěno, že snižují riziko zranění až o 90 %.

zdroj: CyberGuy