Prohlížeč Chrome poprvé od roku 2014 mění své logo. Bude modernější!

Už je to osm let, co Google Chrome naposledy změnil design svého loga. Interní designér Chrome jménem Elvin Hu se na Twitteru pochlubil novým designem a na první pohled si možná rozdíly neuvědomíte, píše web ChromeUnboxed.

Nejprve ukazuje historii ikony prohlížeče. V roce 2008 byla ikona velmi lesklá a objemná. V průběhu let pomalu ztrácela svůj lesk a nyní je zcela plochá a moderní.

Nová ikona 2022 má uprostřed větší kruh, jasnější a živější barvy a upouští od jemného stínového zakrytí. To je jedna z nejpozoruhodnějších změn. Další je skutečnost, že proporce jsou mnohem vhodnější, když se naskládají na zobrazení mřížky.

V této aktualizaci je zajímavé, že každý operační systém bude mít nyní svůj vlastní design ikony prohlížeče Chrome. Například systém MacOS má mírně 3D rozlišení s kapkovitým stínem, Chrome OS má ještě jasnější barvy než obvykle bez gradientů, které by odpovídaly tomu, co jej obklopuje. A v systému iOS bude mít beta verze aplikace architektonické téma inspirované modrotiskem doplněné modrým pozadím a bílými křídovými liniemi.

Všechny tyto změny se začnou objevovat v průběhu několika příštích měsíců a stará nebo spíše současná ikona prohlížeče Chrome pomalu zmizí v zapomnění ve prospěch nové, velké a tučné ikony.

Zdroj: chromeunboxed.com