Plovoucí pětihvězdičkové „hotely“ mají křižovat moře. Svým tvarem připomínají UFO

Motorizované elektrické obytné moduly s nulovými emisemi vyprojektovala italská společnost Jet Capsule.

Plovoucí objekty navýší kapacitu ubytování v přímořských rekreačních letoviscích. Umožní hostům vznášet se v luxusu v naprostém soukromí. „Jsou navržené tak, aby mohly být smontovány ve velmi rychlém čase. Mnohem rychleji než tradiční stavby hotelů nebo bungalovů,“ uvedl autor projektu Pierpaolo Lazzarini.

Měří sedm metrů v průměru a nabízejí i kruhovou vnější palubu. Uvnitř je k dispozici až 22 metrů čtverečních. Italská společnost je schopná dodat několik modelů podle náročnosti vybavení. Od špičkové „vlajkové“ verze v přepočtu za téměř sedm milionů korun až po zjednodušenou otevřenou verzi za zhruba milion korun vhodnou pro plážové kluby, informuje web Metro.

Výrobce tvrdí, že solární energie poskytne veškerou potřebnou energii pro klimatizaci, osvětlení, pohon ledniček a další zařízení. Úložný prostor v trupu může obsahovat další zdroje energie a systémy. „Plovoucí buňky mohou být volitelně vybavené stabilizačním systémem gyroskopů nebo do nich lze namontovat vodíkový generátor palivových článků za účelem výroby energie na palubě, což zajišťuje dostupnost energie i v případě deštivých dní bez slunečního svitu,“ vysvětlil Lazzarini.

Společnost tak nabízí přímořským rekreačním letoviskům rozšíření ubytování s nulovou uhlíkovou stopou, nulovou infrastrukturou a nulovou obsazeností půdy.

Zdroj: Metro