Jak jednoduše zvětšit úložný prostor ve smartphonu

V posledních letech si chytré telefony začaly v našich životech vydobývat místo a my se bez nich neobejdeme. Umožňují nám dělat mnoho věcí najednou a zůstat v kontaktu s přáteli a rodinou. Nemluvě o tom, že se díky nim cítíme být aktivní součástí sociální sítě.

Chytré telefony jsou sice na jedné straně užitečné, ale na druhé straně nás také vytrvale zasypávají spamem. Proto bylo cenné objevit tyto jednoduché tipy, které vám zpříjemní život.

Víme však, co dělat, když jde o úložný prostor?

Díky tomuto článku zjistíme, jak to zvládnout dokonale a v několika jednoduchých krocích.

Jak v několika jednoduchých krocích zvětšit úložný prostor ve smartphonu
Všichni máme chytré telefony. Rádi máme stylový model, ale také chceme vědět, jak ho používat.

Naše chytré telefony jsou jako deníky, zapisujeme si do nich celý život. A ukládáme si vzpomínky, které bychom si rádi uchovali navždy. Paměť našeho mobilního telefonu bohužel není nekonečná, a proto musíme přijít na to, jak ji co nejlépe využít. Pokud máme chytrý telefon s úložným prostorem pouze 32 nebo 64 GB, musíme si dávat pozor na to, co ukládáme. Tímto způsobem nám rychle nedojde místo.

Ale i 128 GB úložiště může být problematické, zejména pro herní fanoušky. Proto je třeba čas od času provést malý úklid a vdechnout smartphonu nový život. Jak ale zjistíme, zda máme ještě volné místo? Jednoduše přejdeme do nastavení úložiště v našem smartphonu a zjistíme, zda máme ještě dostatek místa k provádění obvyklých funkcí. Pokud zjistíme, že je plné, musíme co nejdříve jednat.

Podívejme se tedy, jak můžeme v několika jednoduchých krocích zvětšit úložný prostor v našem smartphonu.

Několik dobrých návyků, které je třeba si zapamatovat
Jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit místo ve smartphonu, je odstranit největší soubory. Samozřejmě mluvíme o fotografiích, videích a hudbě, které ukládáme. Tyto soubory můžete přesunout do počítače nebo použít online úložiště.

Pak nezapomeňte používat aplikace pro streamování hudby a poslouchat svou oblíbenou hudbu. Úložiště MP3 je zastaralé.

A zkontrolujte, zda není ve stažených souborech příliš mnoho nepoužívaných souborů.

Co se týče aplikací, musíme data mnoha z nich odstranit. Například aplikace pro sociální sítě a zasílání zpráv jsou obzvláště zatížené.

Za tímto účelem musíme přejít do nastavení smartphonu, poté do sekce Aplikace a vybrat ty, které chceme uspat. Při tomto postupu se budete muset do každé aplikace znovu přihlásit, ale úložný prostor se vám zvětší.

Nakonec budeme muset samozřejmě odstranit všechny aplikace, které ve skutečnosti nepoužíváme.

Nelekejte se, pokud se vám to bude zdát složité: náš chytrý telefon má zabudované nástroje, které tuto práci zvládnou samy.

Teď, když víme, jak se o svůj smartphone starat, bude vše jednodušší. Konečně budeme moci optimálně fungovat.