Plíseň na silikonu v koupelně. Pomůže ocet, jedlá sůl nebo prášek do pečiva

Všimli jste si, že silikon ve vaší koupelně je pokrytý černými skvrnami? Tyto skvrny jsou plísně, které mohou mít škodlivý vliv na vaše zdraví. Tento problém byste neměli podceňovat. V tomto článku vám poradíme, jak účinně odstranit černou plíseň ze silikonu.

Černá plíseň na silikonovém těsnění v koupelně je poměrně častý problém. Pokud si všimnete její přítomnosti, měli byste okamžitě podniknout kroky k jejímu odstranění. Tím zabráníte jejímu dalšímu růstu a zajistíte, že vaše koupelna bude hygienická a bezpečná.

Odkud plíseň pochází?
Možná vás zajímá, kde se plíseň na silikonu bere. Stručně řečeno, plíseň je způsobena vlhkostí, které je v koupelně obvykle dostatek. Pokud je v místnosti nedostatečné větrání, mohou se na silikonu ve sprše nebo u umyvadla objevit charakteristické černé výkvěty. Plíseň může vzniknout také v místech, kde silikon prosakuje. Pokud se voda dostane pod těsnění, začnou se na jeho spodní straně tvořit plísně. Ať už je příčina jakákoli, měli byste vědět, jak černou plíseň ze silikonu odstranit. Pokud s ní nic neuděláte, bude dále růst, což může mít negativní dopad na vaše zdraví.

Věda, která vám pomůže
Možná si myslíte, že k odstranění plísně jsou zapotřebí silné chemické látky, například přípravky obsahující chlor. To však není pravda. Existuje mnoho domácích prostředků, které jsou bezpečné pro vaše zdraví a méně škodlivé pro životní prostředí. V boji proti plísním se vám bude hodit jeden z několika přípravků, které máte pravděpodobně v kuchyni.

Ocet. Stačí ho smíchat s vodou v poměru 1:1, nastříkat na napadená místa a počkat asi 15 minut. Poté silikon setřete vlhkým hadříkem.

Jedlá soda nebo prášek do pečiva. Přidejte k němu trochu vody nebo tea tree oleje, abyste vytvořili hustou kaši. Naneste ji na plíseň a počkejte 15-20 minut. Poté těsnění vydrhněte zubním kartáčkem.

Citronová šťáva. Aplikujte ji stejným způsobem jako směs vody a octa.

Pokud nemáte v kuchyni žádný z přípravků vhodných k odstranění plísně, můžete použít jiný domácí patent. V tomto případě budete potřebovat zubní pastu s bělícím účinkem, nejlépe takovou, která obsahuje aktivní uhlí. Jednoduše ji naneste na silikonové spáry, počkejte 15 minut a poté vydrhněte zubním kartáčkem. Nečistoty by se měly z těsnění bez problémů odstranit.

Zdroj: Wikihow