Omylem vypnul internet pro celé město, aby zabránil dětem v hraní her

Být rodičem je v dnešní době velká výzva. Mladí lidé tráví spoustu času na internetu a zanedbávají své studium a domácí povinnosti. Přimět je ke změně chování není vůbec snadné a často to vyžaduje drastická opatření. Někdy jsou však příliš radikální a mohou ovlivnit cizince.

Vypnul internet celému městu
Muž z francouzského města Messanges si všiml, že jeho děti tráví příliš mnoho času hraním online her, píše portál Anfr. Aby toho nebylo málo, hráli hry i v noci, místo aby normálně spali. Proto se rozhodl, že nejlepší bude, když jim během této doby přeruší přístup na web a oni si nebudou moci zahrát své oblíbené hry. Ale místo toho, aby router odpojil jako normální člověk nebo jim prostě vzal chytré telefony, rozhodl se tento úkol řešit úplně jinak.

Použil rušičku mobilního signálu, která v podstatě splnila svůj účel a odřízla děti od sítě. Bohužel podcenil sílu zařízení a odřízl tak přístup do celého města. Obyvatelé města si všimli, že jejich mobilní telefony a internet nefungují každý den od půlnoci do tří hodin ráno.

Začali si stěžovat u operátora, který věc nahlásil agentuře ANFR, jež je zodpovědná za správu radioelektrického spektra ve Francii. ANFR rychle identifikovala rušičku signálu, která blokovala příslušné rádiové frekvence. Technici signál rychle vystopovali až k jednomu z domů ve městě. Majitel se přiznal, že rušičku koupil, aby své dospívající děti v noci odpojil od sítě.

Muž si neuvědomil, že odřízl internet pro celé město. Nevěděl také, že používání těchto zařízení je nezákonné a hrozí za něj pokuta 30 000 EUR a šest měsíců odnětí svobody. Muž byl zatčen a nyní se jím bude zabývat státní zástupce.

Zdroj: anfr.fr