Vznikne bitcoinové město, poháněné energií sopky. Obyvatelé nebudou muset platit daně

Salvadorský prezident Nayib Bukele je velkým zastáncem kryptoměn. V září zavedl zákon, který uznává bitcoin jako zákonné platidlo v Salvadoru, a nyní plánuje financovat výstavbu města z dluhopisů založených na této kryptoměně, informuje portál BBC.

Město má být postaveno v regionu La Union, kde bude poháněno geotermální energií z nedaleké sopky. Obyvatelé „Bitcoin City“ nebudou muset platit žádné daně kromě DPH.

„Investujte zde a vydělejte tolik peněz, kolik chcete. Je to plně zelené město poháněné energií sopky.“ řekl prezident Nayib Bukele, oblečený do bílé košile a baseballové čepice.

Město má být inspirováno metropolemi, které vybudoval Alexandr Veliký. Bude postaveno na kruhovém půdorysu s letištěm, obytnými a obchodními čtvrtěmi a centrálním náměstím, které má ze vzduchu vypadat jako symbol bitcoinu.

Polovina peněz získaných z DPH bude použita na splacení dluhopisů a druhá polovina na financování základních městských služeb, jako je například svoz odpadu. Vybudování celé infrastruktury bude podle starosty stát 300 000 bitcoinů.

Dluhopisy mají být vydány do 60 dnů. První desetiletý balík, bude mít hodnotu jedné miliardy dolarů a bude úročen kupónem ve výši 6,5 %. Po pěti letech bude část bitcoinů nakoupených za získané peníze prodána, aby investoři získali další kupony.

Salvador se tak stane světovým finančním centrem.

Zdroj: