Nová stíhačka F-15EX Eagle II dokončuje letové zkoušky. Unese více než třikrát víc zbraní než letoun F-35

F-15EX Eagle II sice vypadá jako starší F-15, ale zdání klame. Stíhačka prošla masivními vylepšeními a nabízí to nejlepší, co může momentálně vojenský průmysl nabídnout. Od dotykové obrazovky v kokpitu až po všechny možné senzory, které využívají umělou inteligenci.

Eagle II je stíhací letoun poslední generace společnosti Boeing. Má sice klasický vzhled letounu F-15, ale pod jeho známým zevnějškem se skrývá svět nejmodernějších schopností. F-15EX, vybavený digitálním řízením letu, pokročilými dotykovými displeji v kokpitu, nejmodernějšími senzorovými systémy a revoluční počítačovou technologií, představuje odklon od tradice.

F-15EX zdaleka není pouhým faceliftem, ale skokem do budoucnosti. Tato technologická vylepšení dávají letounu bezkonkurenční schopnosti a pozoruhodnou schopnost rychle se přizpůsobit novým zbraním a technologiím. Letoun F-15EX může nést více než trojnásobný náklad zbraní než letoun F-35, což zvyšuje jeho význam na moderním bojišti.

Společnost Boeing dodala, že poslední zkušební letoun F-15EX míří z továrny na rampu k přísným letovým zkouškám, než se vydá na cestu k dodání americkému letectvu. Americká armáda má ambiciózní plány na pořízení až 144 letounů F-15EX od společnosti Boeing, což znamená vyřazení stárnoucích modelů F-15C/D. Tento strategický posun je v souladu s cílem zvýšit připravenost amerického letectva a čelit rostoucím hrozbám v 21. století.

Zdroj: redakce, timesofisrael