Norsko testovalo aktualizované rakety pro komplex protivzdušné obrany NASAMS 

Vojenská průmyslová společnost Raytheon (RTX) ve spolupráci se společností Kongsberg Defense & Aerospace úspěšně provedla letové testy nové střely AMRAAM-Extended Range (ER) navržené pro odpalovací zařízení NASAMS.

Nová varianta AMRAAM-ER je první konfigurací svého druhu, která zahrnuje naváděcí část střely AIM-120 C-8. Munice je vybavena spolehlivějším raketovým motorem od firmy Nammo.

Komplexní testovací fáze zahrnovala zkušební odpaly, při kterých byla raketa vypuštěna na předem naprogramovanou dráhu letu, aby se ověřilo její bezpečné opuštění odpalovacího zařízení NASAMS a celkový výkon.

Střela AMRAAM-ER je speciálně navržena pro integraci s odpalovacím zařízením NASAMS a poskytuje vylepšenou protivzdušnou obranu zachycováním cílů ve větších vzdálenostech a výškách ve srovnání se standardní verzí AMRAAM.

Protiletadlový raketový komplex středního doletu NASAMS (Norwegian Advanced Surface-to-Air Missile System) je navržen tak, aby zaútočil na vzdušné cíle v malých a středních výškách za jakýchkoli povětrnostních podmínek.

Zdroj: Armyinform