Netflix má již 200 milionů předplatitelů. Koronavirus a seriály pomohly

Netflix zakončil rok 2020. Ve čtvrtém čtvrtletí získala nejoblíbenější streamovací služba 8,5 milionu nových předplatitelů, díky čemuž počet zákazníků poprvé v historii překročil hranici 200 milionů.

Výsledek ve čtvrtém čtvrtletí se ukázal být mnohem lepší, než se očekávalo. Analytici odhadovali, že společnost získá 6,47 milionu nových předplatných, ale podařilo se jí překonat prognózy o více než 30 procent. Další vlna pandemie měla pozitivní dopad na nárůst předplatného, ​​protože lidé, kteří zůstali doma, byli ochotni využívat služby Netflix.

Celkově po celý rok 2020 zaznamenal web nárůst nových předplatných o 36,6 milionu. Výsledkem bylo, že na konci roku měl Netflix rekordních 203 milionů předplatitelů. Bariéra 200 milionů předplatných byla překonána po třech letech, protože počet předplatitelů poprvé překročil 100 milionů.

Investoři na tyto informace reagovali euforií. Ceny Netflixu v obchodování před seancí vzrostly o více než 12% na 563 dolarů za akcii.

Ve čtvrtém čtvrtletí společnost vygenerovala 6,64 miliardy dolarů tržeb ve srovnání s předpokládanými 6,63 miliardami dolarů. Zisk na akcii byl 1,19 dolarů, oproti odhadovaným 1,39 dolarů.

Zástupci Netflixu informovali, že společnost je blízko vytváření pozitivních peněžních toků, díky nimž nebude muset využívat externí financování. Netflix má 8,2 miliardy dolarů v hotovosti. Společnost navíc uvažuje o odkupu akcií.

Geograficky má Netflix největší počet zákazníků v USA se 74 miliony předplatitelů, následovanými zeměmi EMEA (66 milionů), Latinskou Amerikou (25 milionů) a asijsko-pacifickým regionem (25 milionů).