Nepokoje v Salvadoru. Protestující proti salvadorskému prezidentovi zničili bankomaty na bitcoiny

Odpůrci bitcoinu a demonstranti proti politice salvadorského prezidenta Nayiba Bukeleho zničili v hlavním městě země stánek s kryptoměnami, píše portál Euro News.

Automat na bitcoiny, jeden z mnoha, které salvadorská vláda zřídila od doby, kdy přijala tuto kryptoměnu jako legální platební prostředek v zemi, bylo možné vidět počmáraný logy proti bitcoinu a nápisem „demokracie není na prodej“.

Starosta San Salvadoru Mario Durán uvedl, že dělníci ve městě po obdržení výhrůžek opustili oblast, ale plánují se vrátit ještě dnes odpoledne. V době tisku se zdálo, že škody se omezily na automat na náměstí Gerarda Barriose v centru hlavního města, ale protestující údajně také zapálili nábytek v jednom z obchodů na náměstí.

Kiosek Chivo, podobný bankomatu na bitcoiny, je jedním z asi 200 kiosků v Salvadoru a je součástí vládního projektu, který vedle amerického dolaru zavádí i Bitcoin jako legální platební prostředek. Prezident Bukele uvedl, že doufá, že krypto bankomaty budou nakonec „všude“ v zemi, ale tvrdí, že nikdo nebude nucen Bitcoin používat.

Zdroj: Euro News