Několik věcí, které o novém iMacu 24″ možná nevíte

Po včerejším představení nového iMacu 24 „(2021) přichází několik faktů, které byste o něm měli vědět. V tomto článku jsme připravili pět méně známých maličkostí. Pojďme na to.

První iMac, který má vestavěný prostorový zvuk

Pokud jste sledovali včerejší event, určitě víte, že společnost Apple dbala při iMacu 24″ na zvukový zážitek při poslechu hudby, hraní her nebo sledování filmů či seriálů.

Co jste ale zřejmě nevěděli je, že nový iMac je úplně prvním all-in-one počítačem od Apple, který obsahuje vestavěný prostorový zvuk s technologií Dolby Atmos. V praxi se o to starají 4 basové reproduktory, doplněny o 2 výškové reproduktory. Už se opravdu neumíme dočkat chvíle, kdy si to vyzkoušíme v praxi.

První iMac podporující WiFi 6

Prvními počítači od Apple, které podporovaly protokol WiFi 6 byly zařízení představené v listopadu 2020. Řádově se jedná o MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini. Po necelém půlroce s ním přichází i iMac 24 „(2021). Určitě se najdou uživatelé, kteří toto drobné zlepšení ocení.

Audio Mics Ctg5t3g7tq82 Large
Foto: Apple

3,5mm Jack se přesunul na boční stranu
Design nového iMacu se výrazně změnil. Ve srovnání s předchozí generací je díky podpoře platformy ARM o dost tenčí – tloušťka představuje pouze 11,5 mm.

Nové řešení donutilo inženýry, aby přemístili 3,5 mm jack ze zadní části na levou stranu zařízení. Při použití se sluchátky bude takové umístění praktičtější. Pokud se sem ale chystáte zapojit reproduktory, nemusí to vypadat velmi dobře.

Ethernet port na nabíjecím adaptéru

Apple zabil při 24″ iMacu dvě mouchy jednou ranou. Mimořádně tenký design neumožnil, aby se sem vměstnal klasický ethernet port. To však vůbec nevadí.

Pokud si zakoupíte dražší verzi (základní ním nedisponuje), získáte speciální adaptér s jednou koncovkou navíc. Toto řešení je skvělé mimo jiné i proto, protože se uživatelé konečně zbaví otravných a nepěkných kabelů na stole.

Nový iMac nemá slot pro SD kartu

Na závěr poslední věc, která dozajista nepotěší dost fotografů, kameramanů nebo editorů. Nový iMac 24″ už nedisponuje SD slotem, kvůli čemuž si budete muset pořídit redukci. Ačkoliv by se sem určitě někde vešel, Apple ho z neznámého důvodu zcela vynechalo. Škoda.