Námořní dron Magura V5 má dosah 833 km. Nyní provedl úspěšnou akci

Bezpilotní dron Magura V5 se vyznačuje vynikající manévrovatelností a schopností dálkového startu, což jej činí ideálním pro různorodé námořní operace. Dron je vybaven hydrodynamickým trupem V5, který zlepšuje jeho manévrovací schopnosti a ztěžuje jeho odhalení. S délkou 5,5 metru, šířkou 1,5 metru a maximální rychlostí 42 uzlů, Magura V5 může dosáhnout dosahu až 833 km s užitečným zatížením 320 kg.

Bezpilotní dron Magura V5, představený na Mezinárodním veletrhu obranného průmyslu v Istanbulu, je nejnovějším přírůstkem do ukrajinské flotily bezpilotních člunů. Vývoj tohoto víceúčelového námořního dronu, který je schopen plnit průzkumné, pozorovací a bojové mise, je důkazem inovativních schopností ukrajinského obranného průmyslu.

Opět v akci

V dramatickém zvratu událostí ukrajinské námořní síly provedly koordinovaný útok na ruskou výsadkovou loď Caesar Kunikov v Černém moři, využívajíc k tomu námořní bezpilotní čluny Magura V5. Tento útok, uskutečněný, představuje významnou ukázku schopností ukrajinské vojenské rozvědky a jejího nového bezpilotního systému.

Caesar Kunikov, nacházející se v teritoriálních vodách Ukrajiny poblíž Alupky na Krymu, byl vážně poškozen a nakonec se potopil. Útok byl proveden speciální jednotkou pomocí dronů Magura V5, což je jasné svědectví o rostoucí roli bezpilotních člunů v moderním konfliktu, píše portál Defense Express.

Zdroj: Defense Express