Mrakodrap Mercedes-Benz má vyrůst v Dubaji. Bude dosahovat impozantní výšky 341 metrů

Nejžhavějším trendem v automobilovém designu je zřejmě architektura. Po významných projektech značek Bentley, Porsche, Lamborghini a Aston Martin je Mercedes-Benz nejnovější automobilkou, která se vážně zabývá obytnou výstavbou. Firma plánuje výstavbu nového supervysokého mrakodrapu, který vyroste v Dubaji, píše portál Newatlas.

Projekt s oficiálním názvem Mercedes-Benz Places in Dubai vzniká ve spolupráci s developerskou společností Binghatti Properties, která stojí i za dalším projektem automobilové architektury, připravovaným mrakodrapem s automobilovým výtahem Bugatti. Podrobnosti jsou v této rané fázi velmi kusé, ale z jediného poskytnutého renderu je patrné, že budova bude vrcholit zakřivenou střešní linií a její fasáda bude potištěna logem Mercedes-Benz.

Bude dosahovat impozantní supervysoké výšky 341 metrů. Pro představu, bude vyšší než londýnský Shard i než Eiffelova věž, i když samozřejmě zastíněná nedalekou 828metrovou Burdž Chalífou, která je nejvyšší budovou světa. V interiéru 65podlažní budovy budou umístěny luxusní obytné prostory se zaměřením na technologie inteligentní domácnosti.

„Binghatti a Mercedes-Benz definovaly detaily tohoto projektu více než rok,“ vysvětluje tisková zpráva společnosti Binghatti. „Během této doby jsme se soustředili především na vytvoření přístupu zaměřeného na zákazníka, který staví do popředí potřeby budoucích obyvatel. Filozofie designu Mercedes-Benz, která se točí kolem Smyslné čistoty, je hnací silou architektury projektu a vytváří nadčasové a krásné prostory v oáze klidu a čistoty. Spojením technologií inteligentní domácnosti s řešeními inteligentní mobility si Mercedes-Benz Places Dubai klade za cíl nově definovat komfort a pohodlí v moderním životním prostoru.“

Projekt Mercedes-Benz Places v Dubaji bude dokončen v roce 2026.

Zdroj: Newatlas