Minidrony Black Hornet v akci. Jsou prakticky nepolapitelné, jsou ideální pro průzkumné a špionážní účely

Ukrajinská armáda má mocného spojence – bezpilotní letouny Black Hornet Nano. „Sršni“ jsou struktury velikosti dlaně mobilního telefonu, které jsou pro ruskou armádu prakticky nepolapitelné. Jsou ideální pro průzkumné a špionážní účely.

Na internetu se objevilo video, na němž ukrajinská armáda používá nanodrony Black Hornet. Je na něm vidět, jak jedna z jednotek létá mezi budovami v zimním prostředí. „Norský nanodron Black Hornet ve vybavení ozbrojených sil Ukrajiny.“ stojí v popisu videa.

Black Hornet Nano – co je to za konstrukci?
Black Hornet Nano je miniaturní dron, který vstoupil do sériové výroby v roce 2012. Stroj o rozměrech 10 × 2,5 cm a hmotnosti 32 g (v nejnovější verzi) je vybaven kamerou, která přenáší video v reálném čase nebo snímky s vysokým rozlišením. Konstrukce má dolet 2 km a může nepřetržitě létat přibližně 30 min.

Black Hornet je díky svým technickým schopnostem považován za špionážní dron. Konstruktéři tvrdí, že dokáže tiše létat ve vzdálenosti asi 105 metrů od nepřátelských vojáků a stává se neviditelným ze vzdálenosti 20 metrů.

Zdroj: Twitter, Wikipeda