Máte telefon s Androidem? Nyní s ním můžete komunikovat pouze očima

Aplikace Look to Speak umožňuje všem uživatelům komunikovat pomocí očí. Neuvěřitelná funkce zpřístupnění, která je konečně k dispozici je dostupná v mnoha jazycích, informuje server Frandroid.

Přední společnosti v oboru, jako je Apple, Microsoft a Google, v posledních letech usilovně pracují na vylepšení svých produktů, aplikací a softwaru. Mezi novinkami je aplikace Look to Speak navržená společností Google skutečným krokem vpřed pro lidi, kteří zrovna telefon nemohou používat a mají ke komunikaci pouze oči. Aplikace využívá algoritmy strojového učení, které sledují pohyby očí prostřednictvím selfie kamery a mohou vybírat fráze nebo slova z předem definovaného seznamu.

Look to Speak má zcela základní design v zelené a bílé barvě. Aplikaci neovládáte očima, protože neobsahuje žádné ozdobné ani rušivé prvky. Aplikace nabízí dva sloupce nejpoužívanějších frází a slov. Stačí se podívat doprava, doleva nebo nahoru a kamera identifikuje obsah, vybere ho a nahlas ho řekne osobě, se kterou mluvíte. Celá věc je extrémně rychlá v provozu. Můžete ji dokonce pozastavit pohledem vzhůru.

Cílem aplikace je samozřejmě co největší personalizace a bude možné přidávat slovní zásobu a specifické výrazy, upravovat věty. Můžete také nastavit citlivost detekce, ačkoli umělá inteligence se také učí z vašeho používání.

Ovládání smartphonu pomocí výrazů obličeje a očí

Není to poprvé, co byla taková funkce zavedena. Společnost Apple již podobné funkce zavedla do svých operačních systémů a existují mnohem technologicky vyspělejší zařízení, která pomáhají osobám s řečovými obtížemi. Ale Android byl poněkud chybí v tak jednoduchým způsobem. Protože právě jednoduchost použití může rozšířit jeho používání, a to i mezi ošetřovateli, kteří se setkávají s pacienty neschopnými mluvit, a tedy i vyměňovat si informace.

Zdroj: frandroid.com