Lidé prý dosáhnou nesmrtelnosti do 7 let, tvrdí futurista

Nové video z kanálu Adagio na YouTube se vrací k myšlenkám futuristy Raye Kurzweila, že singularita i nesmrtelnost jsou pro lidi šokujícím způsobem blízko, jak píše web Popular Mechanics.

Singularita je okamžik, kdy umělá inteligence překročí hranice lidské kontroly a rychle promění společnost. Předvídat její načasování je přinejmenším obtížné. Kurzweil však tvrdí, že zásadním krokem na cestě k potenciální singularitě v roce 2045 je koncept nesmrtelnosti, kterého může být dosaženo již v roce 2030. A bude to umožněno rychlým vzestupem umělé inteligence.

Kurzweil věří, že náš technologický a lékařský pokrok poroste do té míry, že roboti (nazývá je nanoboty) budou pracovat na opravě našich těl na buněčné úrovni a nemoci a stárnutí budou díky nepřetržité práci robotického know-how zvráceny. A pak je tu nesmrtelnost. Příslib nesmrtelnosti do roku 2030 samozřejmě vyvolává skepsi zastánců i kritiků Kurzweilových odvážných předpovědí.

Nepomáhá ani to, že lidé zaznamenávají zhoršující se trend v celosvětové délce života, a vedoucí představitelé v této oblasti předpovídají, že pokud tato singularita skutečně nastane, zcela vyhladí lidstvo. Zatímco vědci pokračují v práci na myšlence samoopravitelných buněk, budeme potřebovat několik významných kroků vpřed na buněčné úrovni, aby se nesmrtelnost stala reálnou možností. To vše samozřejmě může být k ničemu, pokud se nám nepodaří vymyslet způsob, jak se ubránit nadvládě umělé inteligence, která nás udrží při životě.

Zdroj: popularmechanics.com, redakce