Japonská armáda pořídila „čtyřnohé robotické psy“. Speciální technologie VISION 60 je navržena pro provoz v nepříznivých podmínkách

Japonské pozemní síly sebeobrany (GSDF) oznámily zahájení programu nákupu a testování nejrůznějších bezpilotních systémů, který je součástí komplexní hodnotící iniciativy zaměřené na vývoj koncepcí jejich integrace a využití v rámci pozemních sil. Součástí je i „čtyřnohý robotický robot“, respektive technologie s názvem VISION 60, s tříhodinovou dobou provozu, píše server Defence Blog.

V rámci svého úsilí japonská armáda pořídila technologii VISION 60, středně velký stroj s vysokou odolností, který je přizpůsoben pro všestranné použití v městské i přírodní krajině, v oblasti obrany a vnitřní bezpečnosti.

VISION 60, lidově nazývaný „robotický pes“, je poloautonomní čtyřnohý robot vyvinutý společností Ghost Robotics. Tento bezpilotní pozemní stroj je navržen pro provoz v nepříznivých podmínkách, může se pochlubit maximální nosností 31 kilogramů a dosahovat rychlosti až 6,71 kilometrů za hodinu, přičemž jeho maximální operační dosah je 10 kilometrů a doba provozu tři hodiny.

Robot VISION 60 je vybaven schopností agilní mobility a dokáže se pohybovat v různých terénech, včetně členitého terénu, písku, kopců, a dokonce zdolávat schody. Jeho multifunkční konstrukce mu umožňuje chodit, běhat, plazit se, šplhat a plavat, což usnadňuje manévrování ve složitých a náročných prostředích.

Je pozoruhodné, že využití podobných robotických psů se prosadilo v celosvětovém měřítku, přičemž letectvo Spojených států amerických nasazuje tyto prostředky od března 2022 pro bezpečnostní a hlídkové mise ve vojenských zařízeních.

Zdroj: Defence Blog