iPhone můžete mít s fyzickou klávesnicí. Umožňuje to pouzdro speciálně pro chytrý telefon Apple

Pokud vás nebaví používat klávesnici na obrazovce iPhonu, můžete si nyní pořídit její fyzickou verzi. Umožňuje to nové pouzdro s názvem Clicks.

Klávesnice na obrazovce dnešních chytrých telefonů jsou jediným způsobem, jak psát, ale ne vždy fungují. Pokud bychom chtěli napsat delší e-mail nebo zprávu kamarádovi, může to trvat dlouho. Pro takové příležitosti se může hodit nová vychytávka s názvem Clicks, která vylepšuje iPhone o fyzickou klávesnici, píše portál Cnet.

Neobvyklé pouzdro se zabudovanou klávesnicí
Výrobek je pouzdro integrované s fyzickou klávesnicí, navržené speciálně pro chytrý telefon Apple. Nejenže má podsvícené klávesy, takže se na něm pohodlně píše i při slabém osvětlení. Má také klávesové zkratky, které lze použít k rychlému spuštění oblíbené aplikace.

Po nasazení pouzdra na telefon jej připojíme k telefonu pomocí nabíjecí zásuvky. To je pro provoz nezbytné, protože kvůli potřebě tenkého provedení nemá vlastní baterii a musí využívat baterii telefonu. To je trochu nepříjemné, protože podsvícení tlačítek může poněkud zkrátit dobu provozu iPhonu.

To není zdaleka jediná nevýhoda tohoto gadgetu, protože je kompatibilní pouze se smartphony s konektorem Lightning, takže se nepřipojí k nejnovějším modelům vybaveným portem USB-C. Problém mohou mít i ti, kdo používají kabelová sluchátka EarPods, protože po nasazení tohoto pouzdra na telefon je nelze připojit. Nemluvě o tom, že pouzdro výrazně zvětšuje velikost smartphonu, takže se vám bude hůře vejít do kapsy.

Problémem může být také to, že na rozdíl od samotného telefonu není klávesnice vodotěsná. Pokud jste tedy náchylní k zaplavování smartphonu tekutinou, raději si jej nekupujte, protože se rychle poškodí.

Zdroj: Cnet