iPhone 2025: Apple vyvíjí novou vlajkovou loď. iPhone má být extrémně tenký

Apple pracuje na nové řadě pro rok 2025: extrémně tenký „iPhone 17 Slim“ s novým designem má stát nad modelem Pro Max, ato i co se týče ceny. Modelová řada iPhonů Apple zřejmě projde zásadním převratem, píše web Heise.

Výrobce Apple pracuje na novém, obzvláště tenkém smartphonu pro modelový rok 2025. Tento model, dříve známý jako „iPhone 17 Slim“, má předznamenávat nový design – podobný „iPhonu X“, a také další cenový skok, mohl by být dražší než iPhone 17 Pro Max. Apple v současné době prodává iPhone 15 Pro Max od 1450 eur (téměř 36 tis. Kč).

Kamera uprostřed a užší výřez

Vedle nového designu a hliníkového krytu se očekává, že model Slim bude mít navíc displej o velikosti dobrých 6,5 palce. Velikostně by tedy byl mezi současnými modely Pro a Pro Max. Podle zprávy se očekává, že hlavní kamerový systém na zadní straně bude umístěn nahoře uprostřed a nikoli již vlevo nahoře. Očekává se také výrazně užší výřez „Dynamic Island“ na přední straně.

Podle informací z „The Information“ plánuje společnost Apple nadále nabízet čtyři varianty iPhone 17 – a zrušit model Plus. Řadu by pak mohly tvořit modely iPhone 17, iPhone 17 Pro, iPhone 17 Pro Max a ještě dražší „iPhone 17 Slim“. Stejně jako předtím iPhone mini se i model Plus prodával méně, než se očekávalo. Na podzim by měl vyjít i poslední nový model Plus, iPhone 16. Od řady 12 představené v roce 2020 Apple design svých vlajkových modelů změnil jen nepatrně.

Očekává se iPhone SE 4 s moderním designem

V segmentu základních modelů se v roce 2025 pravděpodobně objeví také novinka iPhone SE 4. Čeká se, že Apple modelovou řadu aktualizuje větší obrazovkou – zatím je SE stále dodáván s malým displejem a domovským tlačítkem ve starém designu. Spekuluje se, že nový SE bude po vzoru iPhonu 14 vybaven displejem OLED i rozpoznáváním obličeje Face ID.

Zdroj: Heise, The Information

Redaktor: Naďa Kublinová