Huawei posouvá zakřivenou obrazovku mobilu až na hranici možností. Dokazuje to tento patent

Společnost Huawei právě podala nový patent na smartphone s extrémně zakřivenou obrazovkou. Tato obrazovka se nazývá „Arc Display“ a zasahuje až na zadní stranu zařízení. Součástí zařízení by navíc měla být i selfie kamera pod displejem.

Přestože Huawei americké sankce zasáhly, má Huawei stále ambice stát se jedničkou na světovém trhu s chytrými telefony. To samozřejmě zahrnuje inovace a v této oblasti má firma ze Šen-čenu co nabídnout, o čemž svědčí řada patentů podaných v posledních měsících.

Čínský výrobce například představil systém odemykání smartphonu pohybem rtů nebo systém bezdrátového přenosu pro skládací smartphony této značky. Tentokrát se patent dne týká nového konceptu chytrého telefonu. Tento patent, který byl původně podán v roce 2019, byl nakonec zveřejněn a schválen v červenci 2021 Úřadem pro patenty a ochranné známky USA (USPTO).

ZAKŘIVENÝ DISPLEJ DO EXTRÉMU
Podle popisu se jedná o hybridní verzi Huawei Mate 30 Pro a Mate 40 Pro. Zařízení je vybaveno extrémně zakřivenou obrazovkou, kterou Huawei nazývá „Arc Display“. Jak je vidět na různých 3D renderech, obrazovka zabírá boky zařízení až po jeho zadní stranu.

Jako kompenzaci za absenci fyzických tlačítek na okrajích se společnost Huawei rozhodla pro dotykové ovládání. Výrobce v popisu uvádí také dotykový systém citlivý na tlak. Podle společnosti Huawei by uživatel mohl vyvinout určitý tlak na určitou část obrazovky a spustit tak předdefinovanou akci. Tento systém zabrání náhodným vstupům, zejména na bočních dotykových ovládacích prvcích.

Jak bylo zmíněno výše, součástí je také fotoaparát pod displejem a virtuální tlačítka, zejména pro hraní her při držení smartphonu v režimu na šířku. V dokumentaci je konečně zmíněna přítomnost čipu umělé inteligence, chladicího systému a stereofonních reproduktorů. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že se jedná o patent a že takové zařízení by nikdy nemuselo spatřit světlo světa.

Zdroj: LetsGoDigital, Huawei