Hráči Minecraftu se dočkají v nové verzi archeologie

Je potvrzeno, že s nadcházející aktualizací 1.2 přibude do Minecraftu archeologie, která hráčům umožní vykopávat starou keramiku z pouštních biomů. Mojang dosud nevydal žádné další novinky ohledně nadcházejí aktualizace, ale máme se na co těšit.

Oficiálně byla odhalena jedna z hlavních funkcí, která přijde s nadcházející aktualizací 1.2 pro Minecraft, a která hráčům umožní vykopávat archeologické poklady zpod písku pouštních biomů pomocí zcela nového typu nástroje. To představuje jen část toho, co mohou fanoušci od příští velké aktualizace Minecraftu očekávat, přičemž Mojang naznačil, že zbývající funkce by mohly být brzy odhaleny na jeho oficiálních kanálech sociálních médií.

Archeologie je funkce, v jejíž příchod do hry Minecraft fanoušci doufají již několik let, zejména poté, co byla poprvé oznámena při odhalení aktualizace Jeskyně a útesy v roce 2020. Ačkoli měl Caves and Cliffs Update původně vedle mnoha dalších funkcí, které nabízel, představit i archeologii, nakonec byl bohužel z několika důvodů zrušen. Ačkoli vývoj Caves and Cliffs Update utrpěl kvůli tehdejším okolnostem mnoho nepředvídaných komplikací, vývojáři hry viděli v konceptu funkce archeologie dostatečný potenciál, aby se rozhodli na ní v budoucí aktualizaci zapracovat a mechanika tak mohla být plně propracovaná a pro hráče zábavná.

Archeologie není jediná majoritní novinka

Naštěstí se zdá, že plně realizovaná mechanika archeologie se do Minecraftu přece jen dostane. Příspěvek na blogu na oficiálních stránkách Minecraftu odhalil, že hráči budou brzy moci pomocí nového nástroje s kartáčem vykopávat starověké artefakty, které jsou zakopané hluboko v pouštních biomech Minecraftu, a budou tak mít možnost vytěžit nejen nové keramické střepy, které lze použít k výrobě ozdobných hrnců, ale také řadu různých předmětů. To jistě otevře nové možnosti pro milovníky hledání pokladů, ale tato funkce také představí několik nových bloků, včetně nového typu podezřelého písečného bloku, který budou muset hráči hledat, pokud doufají, že se jim podaří oprášit nějakou kořist. Příspěvek také potvrdil, že tyto nové funkce budou brzy k dispozici k náhledu v nadcházejícím snímku, ačkoli současná herní iterace se pravděpodobně dočká mnoha úprav během příprav na oficiální vydání aktualizace 1.2.

Na další novinky si budete muset počkat

Společnost Mojang zatím podrobnosti o chystaných funkcích neoznámila, aby fanoušky nezklamala. Zrušení již ohlášených funkcí v minulých aktualizacích vedlo k určitému odporu komunity a vývojáři od té doby dali jasně najevo, že se hodlají vyhnout odhalování nových herních doplňků, dokud jsou to ještě jen koncepty.

Hloubka archeologických mechanik Minecraftu se teprve ukáže, ale odhalení nepochybně nadchne mnoho fanoušků, kteří doufali, že se tato funkce dočká realizace. Tajemná aktualizace Minecraft 1.2 zatím nemá oficiální název a fanoušci mohou očekávat, že další obsah aktualizace bude odhalen v budoucnu.

Minecraft je k dispozici na PC, PS4, Switch, Xbox One a většině starších platforem.

Zdroj: Gamerant, Minecraft