Honor představil technologii, kdy lze ovládat auto pouze očima. Auto se na příkaz rozjelo

Čínská firma Honor v neděli představila technologii, která umožňuje uživateli ovládat auto pouze očima.

Zařízení Magic 6 Pro bylo společností představeno mezinárodně v neděli ve španělské Barceloně. Honor v rámci své tiskové konference předvedl ve smartphonu technologii sledování očí. Telefon využívá selfie kamery a umělou inteligenci ke sledování toho, kam se na obrazovce dívají vaše oči. Jedno demo zahrnovalo aplikaci pro ovládání auta. Aplikace měla čtyři příkazy – start motoru, zastavení motoru, dozadu a dopředu.

Honor ve videu o této funkci ukázal, jak může člověk zírat na jeden z příkazů a auto vykoná funkci, jako je pohyb vpřed. Auto se na příkaz rozjelo. I když se nemluvilo o tom, zda se tato funkce skutečně zavede u výrobce automobilů, Honor se snaží předvést nové technologie ve svých zařízeních, protože výrobci chytrých telefonů se navzájem posuzují pomocí funkcí umělé inteligence.

Huawei byl nucen prodat Honor v roce 2020 konsorciu kupujících, aby zachránil značku před poškozením americkými sankcemi. Od té doby Honor uvedl na trh zařízení, včetně skládacích telefonů, aby se pokusil růst v prémiovém segmentu trhu. Honor je nyní čtvrtým největším prodejcem smartphonů v Číně, ale globálně je stále malý.

Budeme doufat, že funkce, jako je sledování očí, pomohou zvýšit přitažlivost smartphonu.

Jednou z funkcí, kterou Honor Magic 6 Pro v zámoří získá, je možnost otevřít aplikaci pouhým pohledem na telefon. Když se v horní části obrazovky objeví oznámení, uživatel na něj může jen zírat a technologie sledování očí otevře příslušnou aplikaci.

Zdroj: CNBC