Google vypustí satelit, který má mapovat emise metanu z vesmíru

Google a ekologická skupina Environmental Defence Fund ve středu představily partnerství s cílem odhalit zdroje emisí oteplování klimatu z operací ropy a zemního plynu, které budou z vesmíru detekovány novým satelitem.

Mise MethaneSAT, ve které je Google zapojen, vypustí příští měsíc jeden z několika satelitů, které jsou nasazovány k monitorování emisí metanu po celém světě, aby určily hlavní zdroje neviditelného, ale silného skleníkového plynu.

Data ze satelitu budou k dispozici později v tomto roce a Google Cloud poskytne výpočetní možnosti pro zpracování informací.

Google také uvedl, že vytvoří mapu ropné a plynárenské infrastruktury pomocí umělé inteligence k identifikaci komponent, jako jsou ropné nádrže. Údaje o emisích se poté překryjí s mapou Google, aby pomohly pochopit, které typy ropných a plynových zařízení mají tendenci unikat nejvíce, uvádí deník NBC News.

Informace budou dostupné prostřednictvím Google Earth Engine, platformy pro geoprostorovou analýzu, později v tomto roce. Earth Engine je zdarma pro výzkumníky, neziskové organizace a zpravodajská média.

zdroj: NBC News