Fotovoltaické panely budou hezčí pro okolí a mohou sloužit jako reklamní panel

Italský start-up Sunspeker vyvinul nový model fotovoltaických panelů, který umožňuje lepší přizpůsobení instalace okolnímu prostředí. Nové řešení spočívá ve speciální fólii, takže zařízení lépe splyne s okolím. Mimochodem, mohl by to být nový nápad pro reklamu.

Mnoho projektantů si neustále klade otázku, jak vyvážit potřebu obnovitelné energie s respektem k vizuální stránce a potřebou začlenit nové technologie do stávající architektury.

Řešením by mohly být speciální samolepky na fotovoltaické panely, které se stávají stále populárnějším konceptem. Nedávno jsme psali o nápadu švýcarské společnosti PV-Print. Nejedná se o jediný takový projekt. Před časem se na titulní stránky novin dostal nápad italského start-upu Sunspeker. Nyní byl projekt zefektivněn a byly odhaleny další technické podrobnosti.

Fotovoltaické panely jako chameleon
Webové stránky Energy Italia popisují nový projekt jako způsob, jak zlepšit vzhled solárních panelů. Někteří zákazníci se totiž rozhodnou nekupovat fotovoltaické panely právě z estetických důvodů. Panely typu chameleon mají tento problém vyřešit a umožnit vyrábět energii a zároveň splynout s městskou krajinou a přírodou.

Italský start-up Sunspeker vyvinul průhlednou fólii, která umožňuje instalaci skrýt pod jakoukoli grafikou. Použitý materiál pomáhá zlepšit estetiku fotovoltaických panelů a je také recyklovatelný. Důležité je, že si panel při tomto procesu zachovává až 90 % své účinnosti. Víme, že společnost hodlá svůj projekt dále rozvíjet.

Solární panely novým způsobem reklamy?
Nápad Italů by mohl mít i další využití. Obrovské plochy na fasádách a střechách domů s fotovoltaickými panely lze využít i jako reklamní prostředek.

Odborníci poukazují na to, že speciální fólie by mohla způsobit revoluci ve fotovoltaickém průmyslu tím, že by toto řešení ještě více zlevnila. Získáme totiž nejen solární panel, který vyrábí energii pro napájení nemovitosti, ale také komplexní digitální displej napájený výhradně fotovoltaikou. Myšlenka začínajícího podniku Sunspeker ji zlevní a učiní ekologičtější.

Zdroj: Energy Italia