Elektrický motocykl německé výroby jede až 100 km/h. Nabíjí se 3 až 6 hodin v závislosti na vstupním napětí

eROCKIT je jedinečný elektrický motocykl, který o sobě tvrdí, že je nejrychlejším elektrickým motocyklem na světě s maximální rychlostí až 100 km/h. Nejedná se však o typický elektrický motocykl, protože se ovládá pomocí pedálů. Společnost jej označuje jako „Human Hybrid®“ díky jeho inovativnímu přístupu k e-mobilitě na dvou kolech, píše web Clean Technica.

Tento elektrický motocykl, vyráběný společností eROCKIT AG v Německu, je vybaven bezkartáčovým motorem o výkonu 5 kW (špičkový výkon 16 kW) a lithium-iontovou baterií 52 V s kapacitou 7,5 kWh, která zajišťuje dojezd až 130 km na jedno nabití. Motocykl eROCKIT lze nabít za 3 až 6 hodin v závislosti na vstupním napětí.

Na rozdíl od tradičních elektrických motorek nepohánějí pedály motocyklu eROCKIT přímo zadní kolo. Místo toho slouží k ovládání rychlosti motocyklu. „Hybridní“ pohon společnosti násobí svalovou sílu používanou jezdcem koeficientem +50, což umožňuje rychlé zrychlení.

Přestože je eROCKIT klasifikován jako jízdní kolo a lze na něm legálně jezdit po silnici, musí být registrován a pojištěn jako každý jiný motocykl. Jezdec také potřebuje řidičský průkaz na motocykl. Model eROCKIT je ekvivalentem motocyklu o objemu 125 cm3 (L3e) a řídí se stejnými předpisy.

Zdroj: cleantechnica.com, redakce