Čína dosáhla rekordu. Nový supravodivý maglev dosáhl rychlosti 623 km/h. Čeká se, že dosáhne rychlosti až 1 000 km/h

Společnost China Aerospace Science and Industry Corporation (CASIC) oznámila, že její nový magneticky levitující vlak (maglev) během testování zrychlil na 623 km/h, píše server Robb Report.

Jedná se o nejvyšší rychlost, jaké kdy supravodivý maglev dosáhl, což je považováno za rekord. Společnost CASIC postavila úsek vakuové trubice dlouhý přibližně 2 kilometry v zařízení v čínské provincii Šan-si.

V uplynulých měsících provedla řadu testů, ale je to poprvé, co její vlak T-Flight překonal rekord. Dosud nejvyšší zaznamenané rychlosti maglevu, 603 km/h, dosáhl japonský vlak řady L0. Maglevy jsou rychlejší a tišší než konvenční vlaky. Protože neprodukují přímé emise, jsou také šetrnější k životnímu prostředí. Vlaky maglev se již používají v Číně, Jižní Koreji a Japonsku, ale jezdí nižší rychlostí.

Společnost CASIC uvádí, že je s posledním testem T-Flight spokojena. Ve druhé fázi testování bude trať prodloužena na 60 km, aby T-Flight mohl dosáhnout ještě vyšší rychlosti. Očekává se, že vlak nakonec dosáhne rychlosti 1 000 km/h a vzdálenost ze Šen-čenu do Šanghaje ujede za něco málo přes hodinu. Pro srovnání, maximální rychlost Boeingu 747 je 1 049 km/h.

Zdroj: redakce, robbreport.com