Bude Ethereum za 10 000 dolarů? Zde je předpověď

Téma kryptoměn je vždy aktuální a zejména v posledních měsících, po povyku, který vyvolal Elon Musk nejprve s podporou a poté i zavržením Bitcoinu.

BTC se v průběhu měsíců vrátil na hodnoty podobné těm před „krizí“, kterou způsobil jihoafrický magnát (který se odvolával i na ekologické důvody, protože těžba má zpravidla negativní dopad na planetu) a která se dotkla i například altcoinů, tedy alternativních kryptoměn.

Ethereum na vzestupu?
Ethereum bylo po mnoho let považováno za hlavního kandidáta k nahrazení Bitcoinu, přestože funguje výrazně odlišným způsobem než Bitcoin: Ethereum je vlastně jakýsi decentralizovaný virtuální počítač, který zpracovává takzvané inteligentní smlouvy, vyvinuté prostřednictvím speciálního programovacího jazyka. Mnozí se rozhodli vsadit na Ethereum, protože je vnímáno jako skutečná evoluce samotného Bitcoinu.

Jakou bude mít Ether hodnotu?
Vzhledem k tomu, že Ethereum se liší od ostatních kryptoměn, pravděpodobně těžilo z krize bitcoinu a zdá se, že stále stabilně roste, v posledních dnech překonalo hranici 3000 dolarů za Ether. Samotná flexibilita této kryptoměny je stále atraktivnější a méně podléhá vnějším činitelům, jako je tomu u bitcoinu. V současné době má hodnotu 3 144,75 dolarů.

I proto existuje mnoho lidí, kteří tuto platformu považují za velmi spolehlivou a její hodnota by mohla oproti současným oceněním hodně vzrůst, a to i díky nedávné kapitalizaci a větší „transparentnosti“ pro centrální vlády ve srovnání s jinými kryptoměnami, což ji činí „stabilnější“.

Zdroj: Redakce