BMW CE 02: Zajímavá alternativa ke skútru. Kolik kilometrů ujede na jedno nabití?

Divize BMW Motorrad představila koncept elektrické motorky jako alternativu ke skútru. BMW CE 02 ujede na jedno nabití přibližně 90 km.

Elektromobily se v posledních letech staly velmi populárními a v ulicích našich měst se jich objevuje stále více. Společnosti však stále vyrábějí nové modely elektricky poháněných strojů a jeden z nejnovějších předvedla divize Motorrad společnosti BMW.

Na konferenci o mobilitě IAA v Německu představilo BMW malé BMW CE 02, koncepční vozidlo s minimalistickým a zároveň futuristickým designem. CE 02 je vybaven motorem s řemenovým pohonem o výkonu 11 kW, který dokáže tohoto drobečka rozjet na úctyhodných 90 km/h. BMW neuvádí kapacitu baterie, ale víme, že dojezd na plné nabití je přibližně 90 km. Maximální zatížení vozidla je 120 kg.

Výkon a dojezd jsou více než dostatečné pro pohyb po městě bez nutnosti častého dobíjení. Dojezd 90 km je dostatečný pro dojíždění do práce nebo do školy na téměř dva týdny.

Motorka je vybavena osvětlením LED a na volantu je malý displej. Zobrazuje základní informace, jako je aktuální rychlost, úroveň nabití baterie a zbývající vzdálenost.

BMW CE 02 je zatím pouze koncept, takže nevíme, kolik bude stát a zda se někdy dostane do sériové výroby.

Zdroj: BMW Group