Apple Podcasts nyní nabízí posluchačům také přepisy podcastů

Aktualizace iOS a iPadOS 17.4 přidává automaticky generované přepisy, které jsou dostupné v přehrávači podcastů Apple, informuje web The Verge.

Díky aktualizaci 17.4 pro iPhony a iPady bude služba Apple Podcasts automaticky generovat přepisy podcastů. Přepisy se budou automaticky zobrazovat u nových epizod podcastů krátce po jejich zveřejnění.

V přepisech podcastů lze vyhledávat, takže uživatelé mohou zadat konkrétní slovo nebo frázi a přeskočit na danou část epizody. Přepisy jednotlivých epizod podcastu najdou uživatelé v levém dolním rohu obrazovky Now Playing / Nyní hraje.

Poté, co Spotify loni na podzim zavedlo automaticky generované přepisy, není překvapením, že Apple chce se svým nativním přehrávačem podcastů držet funkčně krok.

Přestože jsou přepisy pro uživatele pohodlné (a pro neslyšící nebo nedoslýchavé osoby také nepostradatelné), mnozí provozovatelé podcastů se obávají chyb, ke kterým může při automatickém přepisu dojít.

Zdá se, že společnost Apple se na to připravila. Podcasteři, kteří nechtějí používat automatický přepis od společnosti Apple, se mohou rozhodnout pro nahrávání vlastních přepisů prostřednictvím značek RSS nebo v aplikaci Apple Podcasts Connect pro prémiové epizody. Také si mohou stáhnout a upravit přepis od společnosti Apple před opětovným nahráním.

Přepisy budou k dispozici pro Apple Podcasts ve více než 170 zemích, budou psané v angličtině, francouzštině, němčině a španělštině, ale nebudou překládat přepisy podcastů z jednoho jazyka do druhého.

Zdroj: The Verge