Apple je tiskárna na peníze. iPhone vydělá tolik, jako celá Ukrajina za rok

Miliardové tržby společnosti Apple jsou dostatečně velké na to, aby byla hodnotnější než většina zemí, jak uvádí web Apple Insider. Zde je srovnání společnosti Apple s celou světovou finanční scénou.

Podle téměř všech finančních měřítek je Apple velkou záležitostí. V lednu se stal první společností na světě, která dosáhla tržní kapitalizace 3 biliony dolarů, v přepočtu cca 75 bilionů Kč.

Pravděpodobně stejně působivé jsou i příjmy společnosti Apple během čtvrtletních zpráv, kdy opakovaně stanovuje nové rekordy v tržbách. Analytici mohou mít smíšené výsledky ohledně toho, že Apple občas těsně nesplní očekávání, ale na normální lidi to stále dělá dojem.

Vzhledem k tomu, že Apple je goliášem na trhu a stále zaznamenává úspěchy, je třeba si uvědomit, že tyto miliardy, které Apple přináší, mohou být větší, než kolik dokáží vygenerovat některé země.

Příjmy na úrovni států

Abychom zjistili, jak velké jsou příjmy společnosti Apple, použijeme údaje Mezinárodního měnového fondu o hrubém domácím produktu (HDP) za rok 2021. HDP měří velikost ekonomiky dané země, včetně tržní hodnoty vyrobeného a prodaného zboží a služeb.

Ve 3. čtvrtletí 2022 vykázala společnost Apple v tomto období tržby ve výši 82,959 miliardy dolarů. Pokud by se počítal jako země, čtvrtletní údaj společnosti Apple by byl na 70. místě, za 83,6 miliardy dolarů Ománu a před Srí Lankou s 82,5 miliardy dolarů.

Zdroj: appleinsider.com