iPhone 13: Tato novinka posune iPhone na jinou úroveň

Očekává se, že iPhone 13, jehož uvedení na trh se očekává ve třetím zářijovém týdnu, vyvolá mezi zákazníky rozruch. Důkazem je tato nová funkce, o které informuje Apple Insider.

Zbývá už jen měsíc. Za necelých třicet dní bude iPhone 13 oficiálně představen. Přesné datum zatím není známo, ale podle analytiků společnosti Wedbush, soukromé kapitálové společnosti, kterou lidé z oblasti špičkových technologií pozorně sledují, bude iPhone 13 (měly by být čtyři) představen světu třetí týden v září. Přesto se už objevila novinka, která posune iPhone 13 na jinou úroveň.

Dnes se s vámi podělíme o novou funkci, která by měla být na palubě dvou ze čtyř nových smartphonů – iPhone 13 Pro a 13 Pro Max. Server Apple Insider odhalil nesrovnalosti analytiků společnosti Wedbush, které se opět týkají úložiště iPhonu.

Již několik týdnů osciluje trend mezi zachováním stávajícího stavu kapacity úložiště iPhonu 13 a výrazným nárůstem gigabajtů (GB). Nakonec se Apple rozhodl pro druhou variantu. Analytik Daniel Ives ze společnosti Wedbush vysvětluje, že Apple vybaví své dva špičkové smartphony 1TB úložištěm. To je dvojnásobek úložné kapacity iPhonu 12 Pro a 12 Pro Max, které mají 512 GB. A to bez jakýchkoli dopadů na cenu telefonů.

Bylo by to poprvé, co by chytré telefony Apple nesly tolik paměti. Podle Daniela Ivese spočívá důvod tohoto vývoje v nových video funkcích, které budou integrovány do iPhonu 13. Tyto nové video funkce by vedly k větším souborům, a tedy k potřebě většího úložiště v iPhonu 13. Přestože Apple už za 250 Kč měsíčně nabízí 2TB úložiště v cloudu.

Jestliže tyto ohlášené novinky, včetně nové kapacity úložiště 1 TB pro iPhone 13 Pro a 13 Pro Max, budou potvrzeny. V takovém případě by nové telefony Apple mohly uživatele skutečně zaujmout.

Zdroj: Apple Insider