Android konečně dostal funkci ochrany soukromí, kterou má iOS už několik měsíců

Google a ochrana soukromí nejsou zrovna nejlepší přátelé, ale čas od času se společnost tímto směrem vydá. Příkladem je funkce, která umožňuje vymazat posledních 15 minut historie vyhledávání, k níž mají uživatelé iOS přístup už od poloviny loňského roku, napsali na webu Betanews.

Tato funkce v aplikaci Google je praktickým způsobem, jak po sobě zamést stopy, pokud zapomenete zapnout režim inkognito a nechce se vám procházet historii vyhledávání a ručně odstraňovat vše, co byste raději nechali v soukromí.

Nyní, zhruba devět měsíců poté, co ji společnost Google nabídla uživatelům iOS, ji konečně přinesl i uživatelům svého operačního systému Android.

Společnost Google novinku ani neoznámila. Upozornil na ni Mishaal Rahman, bývalý redaktor serveru XDA Developers. Ačkoli se mu nepodařilo okamžitě ověřit, že k zavádění dochází, potvrdili to jiní, kteří měli přístup k nové možnosti mazání historie vyhledávání.

„V současné době tuto funkci zavádíme v aplikaci Google pro Android a očekáváme, že bude v příštích několika týdnech k dispozici všem uživatelům aplikace. Nadále zkoumáme možnosti, jak tuto užitečnou funkci přenést i na další místa,“ uvedla společnost Google v pozdějším prohlášení.

Není jasné, proč se Google rozhodl upřednostnit iOS před Androidem, ani proč se mu nepodařilo stihnout plánované uvolnění pro uživatele Androidu v loňském roce.

Důležité je, že je nyní k dispozici a můžete se k ní dostat klepnutím na svůj profilový obrázek v aplikaci Google a vyhledáním možnosti Smazat posledních 15 minut v části Historie vyhledávání.

Zdroj: betanews.com