Americká CIA v minulosti vyrobila zbraň, která střílela smrtelný toxin! Po zasáhnutí způsobila infarkt

Tlumiče zvuku pro zbraně nejsou nic nového, ale zbraň CIA ze 70. let minulého století posouvá utajení na zcela novou úroveň. Jedná se o pistoli s jedovatými šipkami, které po vniknutí do krevního oběhu mohou způsobit infarkt, psali na webu Military.com.

Jedovatá šipka dokáže údajně proniknout skrz oblečení a nezanechává na kůži žádné stopy po zásahu kromě malé červené tečky. Zbraň je v podstatě upravený Colt 1911 a byla předvedena během vyšetřování Churchova výboru v CIA v roce 1975.

Zbraň má údajně maximální účinný dostřel 100 metrů a téměř jí není slyšet. Pro střelbu na velké vzdálenosti lze ke zbrani připojit také zaměřovač. Po Nixonově prezidentství sílil tlak na vyšetřování CIA kvůli bezohledné činnosti. V roce 1975 byl proto ředitel agentury William Colby předveden před Kongres, aby vypovídal. Colby zmínil, že toxin z měkkýšů by se neobjevil při pitvě, tudíž jeho přítomnost v těle nebylo možné zjistit.

„Jed byl zmražen do jakési šipky a pak byl do člověka vystřelen velmi vysokou rychlostí. Když se dostal k člověku, rozplynul se v něm a na jeho těle se objevila malá červená tečka, kterou bylo těžké odhalit. V člověku by nezůstala žádná jehla ani nic podobného,“ uvedla informátorka Mary Embreeová.

Tato zbraň je jen jedním z mnoha objevů připomínajících Jamese Bonda.

Zdroj: military.com