Americká armáda testuje nový futuristický dron Flexrotor. Doletí sám až do vzdálenosti 120 km

Americká armáda začala testovat svůj nejmodernější dron Flexrotor. Ten je průkopníkem na poli malých bezpilotních dronů. Doletí až do vzdálenosti 120 km a dokáže letět až rychlostí 145 km/h.

Bezpilotní letoun Flexrotor, který je známý svou nejmodernější technologií zahrnující schopnosti vertikálního vzletu a přistání (VTOL). Dron je možné kdykoliv rozmontovat a složit, a to za pouhých 10 minut. Díky nejmodernějším sensorům a kamerám dron dokáže efektivně rozpoznat cíl v jakémkoliv počasí. Dron slouží primárně jako průzkumný letoun. Dron dokáže doletět do vzdálenosti až 120 km, a to plně autonomně. Následně najde a identifikuje svůj cíl a obraz pošle do velícího centra.

Bezpilotní letoun Flexrotor společnosti Aerovel se může pochlubit výjimečnou autonomií, která umožňuje zcela autonomní let po vzletu a poskytuje rozsáhlý komunikační dosah. Jeho všestrannost umožňuje nepřetržité pokrytí okolního území a přináší komplexní sledovací řešení přizpůsobitelné pro denní i noční operace nad pevninou i mořem. Flexrotor vydrží ve vzduchu až 30 hodin a váží jen 25 kg. Délka dronu je 2 metry a rozpětí křídel je 3 metry. Dron dokáže operovat až ve výšce 1 300 metrů. Cena jednoho dronu je cca 4,4 milionů korun.

Zdroj: redakce, defence-blog