Americká armáda nasazuje falešné ruské tanky pro realistický výcvik vojáků

Americká armáda představila maketu ruského tanku T-72, která je kreativně navržena tak, aby simulovala skutečný tank, a zlepšila tak výcvik svých vojáků, píše Defence blog.

Tuto netradiční metodu výcviku nedávno předvedli vojáci 2. pěšího brigádního bojového týmu 25. pěší divize, kteří 6. listopadu 2023 ve Společném tichomořském centru mnohonárodní připravenosti (JPMRC) na Havaji obsluhovali upravené vozy Humvee připomínající tanky T-72.

JPMRC, které je uznáváno jako nejnovější armádní centrum bojového výcviku (CTC), se specializuje na vytváření připravenosti replikováním prostředí a podmínek, které věrně odrážejí reálné operační scénáře. Nasazení tohoto simulovaného tanku T-72 podtrhuje závazek armády poskytovat svým jednotkám realistický a efektivní výcvik.

Tato vozidla Humvee byla vybavena speciálně navrženými soupravami, včetně lehkých rámů a látkových potahů, spolu s nafukovacími součástmi. Po připevnění ke standardnímu vozidlu Humvee tyto prvky vytvářejí vizuální znak a siluetu, která se věrně podobá ruskému tanku T-72, což vojáky vtáhne do realistických výcvikových scénářů. Pozoruhodné je, že falešný tank T-72 je vybaven otočnou věží, což dále zvyšuje autentičnost výcviku.

Zdroj: Defence blog