Americká armáda koupí další bezpilotní letouny RQ-20 Puma, který poskytuje automatické sledování pohyblivých cílů

Americká armáda zadala společnosti AeroVironment zakázku na další bezpilotní letouny RQ-20 Puma. V pátek to oznámilo americké ministerstvo obrany. S jejich dodáním se počítá už na podzim roku 2024, píše server Defence Blog.

Hodnota této zakázky, která je modifikací stávající smlouvy, dosahuje na 32 milionů dolarů a zahrnuje pořízení dalších jednotek Puma a poskytování souvisejících podpůrných služeb pro potřebný výcvik.

Určené práce pro tuto smlouvu budou prováděny v závodě společnosti AeroVironment v Mechanicsburgu v Pensylvánii a předpokládané datum dokončení je 30. září 2024.

Puma je jako malý bezpilotní letecký systém určený k přímé podpoře průzkumných úkolů. Tento systém, který dokáže armáda snadno přenášet, je obsluhován týmem dvou vyškolených operátorů a poskytuje automatické sledování pohyblivých cílů.

Jde tedy o systém, který přináší skvělou flexibilitu pro mobilní operace. Je vybaven plně kardanovým senzorem a současně poskytuje elektrooptické, infračervené a osvětlovací schopnosti.

Jednou z výrazných předností Pumy je její přizpůsobivost různým podmínkám prostředí, včetně deště a slané vody, což rozšiřuje její využitelnost v praxi.

Zdroj: Defence Blog