Znepokojivé zjištění. Apple sleduje každý náš krok. Jak je to možné?

Technologické společnosti často hovoří o zajištění soukromí uživatelů. Jejich činy však nemusí být vždy v souladu s jejich prohlášeními. Nejnovější zjištění o jednání společnosti Apple je toho jasným příkladem.

Mnoho uživatelů internetu se snaží chránit své soukromí online, ale v dnešní době to není snadné, někdy dokonce nemožné. Týká se to mimo jiné uživatelů zařízení značky Apple, jejichž pohyb byl sledován bez ohledu na nastavení ochrany osobních údajů v jejich chytrých telefonech.

Na twitterovém účtu Mysk bylo zveřejněno zajímavé video, které představuje znepokojivou situaci související s aplikací App Store. Podle informací poskytnutých vývojáři, kteří účet provozují, putovaly údaje o každém dotyku obrazovky při používání obchodu s aplikacemi do společnosti Apple. Uvedený příklad se týká verze iOS 14.6, která byla vydána v květnu 2021.

V současné době neexistuje žádné oficiální vysvětlení, k čemu Apple daná data potřebuje a proč je shromažďuje, jak uvádí server 9to5Mac. Je pravděpodobné, že App Store tyto údaje shromažďuje i v novějších verzích systému.

Shromažďování dat společností Apple může souviset s novým reklamním systémem App Store, který mohou vývojáři používat. V současné době lze aplikaci propagovat nejen ve vyhledávání v App Store, ale také na vybraných kartách v obchodě.

Sledování pohybu uživatele při používání obchodu App Store probíhá nezávisle na nastavení ochrany osobních údajů a používání personalizovaných reklam. Ze strany společnosti Apple jde rozhodně o znepokojivý krok.

Stojí za to připomenout, že v květnu 2021. Společnost Apple změnila své zásady ochrany osobních údajů, které byly mimo jiné silně ovlivněny společností Facebook. Americký gigant tehdy umožnil blokovat sledování aktivit uživatelů iPhonu vývojáři aplikací. Jak vidíte, je možné, že samotný Apple nebyl ovlivněn.

Zdroj: redakce, 9to5mac.com