Zařízení umožní cítit různé vůně při hraní her. Nabídka vůní se bude rozšiřovat

Portál TheGamer představuje nové zařízení GameScent od stejnojmenné společnosti, které umožní cítit různé vůně při hraní her. Nabídka vůní je prozatím omezená, do budoucna však vývojáři přislíbili jejich rozšíření.

Co se týče vizuální stránky, v dnešní době je těžké si představit, jak by studia mohla vytvořit hry, které by vypadaly realističtěji než doposud. Proto se vývojáři snaží najít nové způsoby, jak hráčům realitu přiblížit. Zaměřují se tak na další smysly, PlayStation k intenzivnějšímu prožitku ze hry použil systém DualSense, jehož haptická zpětná vazba umožňuje cítit hmatem určité prvky hry. GameScent posunul prožitek z hry na další level a zaměřil se na další ze smyslů – čich.

GameScent je kompatibilní s konzolemi, PC a VR a obsahuje náplně určené k replikaci různých pachů, na které může hráč v různých situacích v herním světě narazit. Zařízení pomocí umělé inteligence určuje, kdy se mají tyto vůně při hraní uvolnit. Při přestřelce například místnost zaplní vůně odpovídající střelbě nebo výbuchům, v nabídce je zatím také vůně bouře, lesa nebo závodní dráhy. Prozatím je tak nabídka omezena na pět specifických vůní, společnost GameScent však již přislíbila některé z navazujících pachů, například oceán, vůni čerstvě posekané trávy nebo zápach krve.

Zařízení funguje na principu zásobníků, které je po vyprchání vůně potřeba vyměnit. S různými vůněmi, které se mají uvolňovat potenciálně jedna po druhé, má GameScent také funkci Clean Air, která se snaží zajistit, aby se nemísily dohromady. GameScent je už možné zakoupit na e-shopech Amazon nebo například Best Buy, cena zařízení se pohybuje v přepočtu kolem 4 290 korun.

Zdroj: TheGamer